Loading_icon

Additional Teacher and Classroom Information may be viewed by logging into Parent/StudentVue

Staff: Looking to update your information below? Edit your profile here.

Tausha Armbruster

Paraeducator

Nikki Armstrong

teacher

Vicki Barry

math teacher

Debbie Beran

6th grade teacher

Alyssa Boehler

Paraeducator

Jill Bohaty

8a language arts teacher

Leslie Brown

reading teacher

Steven Brown

teacher

Jill Channell

teacher

Nicole Cooper

speech-language pathologist

Chase Crispin

vocal music teacher

Nicholus Crump

teacher

Lora Curtis

gifted facilitator

Mark Danley

teacher - computer science & design thinking

Reggie Ellis

Paraeducator

Richard Ernst

Associate Principal

Katherine Fergen

school psychologist

Holly Flanagan-Matzen

itinerant hearing resource teacher

Shauna Green

6th grade counselor 22-23

Chelsea Ford

teacher

Stella Friesen

6b humanities & 7th ccom

Linda Gifford

behavioral interventionist

Kailee Gilliland

school psychologist

Monica Gotschall

behavior teacher

Zachary Habrock

7a social studies teacher

Travis Henninger

p.e./health teacher

Jeanette Heusinkvelt

Paraeducator

Joan Hines

family & consumer science educator

Kevin Holle

teacher

Jill Ihde

teacher

Joni Jahn

school nurse

Robin Jones

teacher - 7th grade mathematics

Catalina Kazas

teacher

Deb Kobza

science 7/8 teacher

Annie Leaf

instructional coordinator

Peter John Lenz

p.e. liason/team leader

Holli Longe

occupational therapist

Heidi Longe

physical therapist

Michelle Lyon

vocal music teacher

McKenzie Magbitang

teacher

Katie Marx

art instructor

Michelle Mayfield

teacher

Marissa Moore

8th grade english teacher

Jodi Morgan

hearing impaired resource teacher

Sean Murphy

7th grade social studies- 7b team leader

Sandra Murphy-Robb

teacher

Eric Nelson

6th grade teacher

Angela Nykodym

Paraeducator

Suzanne Olberding

math and social studies teacher and team leader

Jacob Osborn

Paraeducator

Lori Falcone

teacher

Kelly Phillips

registrar

Kate Pittack

teacher

Nicole Reeves

art instructor/ursa minor team leader

Kimberly Ridder

language arts teacher

Renae Saylor

Paraeducator

Tobi Scaggs

american history 8

Travis Schuster

teacher

Tia Smith

family and consumer sciences teacher

Nicholas Spencer

teacher

Christian Summers

teacher

Elizabeth Tenney

7a english teacher/team leader

Angela Updegraff

Paraeducator

Jennifer Wagner

special education coordinator

Jacqueline Williams

Paraeducator

Malia Wojtasek

resource teacher