Loading_icon

Teacher and Classroom Webpages may be viewed by logging into Parent/StudentVue

Staff: Looking to update your information below? Edit your profile here.

Alex Alonso

special education

Jennie Anderson

Associate Principal

Connie Arends

science

Mallory Armstrong

athletic activities

Robert Babcock

industrial technology

Kendra Barkdoll

math

Ann Baxa

Special Education

David Bell

Associate Principal

Paula Bright

Special Education

Benjamin Brink

business education

Indra Brockman

Special Education

Brian Bullington

Special Education

Jeffrey Campbell

social studies

Alan Carothers

school counseling

Derek Coffey

special education

Anne Daly

family & consumer science

Kathy Dawson

speech/language impaired

William Dimon

english

Jane Dougherty

math

Karen Dress

school counseling

James Elsener

Special Education

Yulia Evans

world language

Mark Fangman

special education

Kara Foster

physical education

Casey Fries

Associate Principal

Barbara Frost

world language

John Gingery

physical education

Nicole Gingery

physical education

Allyn Gonsor

skilled and technical sciences

Laura Graulty

family and consumer sciences and social studies

Joel Grotrian

pe/health

Julie Harder

Coordinator

Sarah Hartman

english

Jon Heithold

industrial technology

Tyler Henry

Special Education

John Holen

english language arts

Joseph Hovorka

math

Kris Jarnagin

science

Cami Karnes

health & physical education

Amber Kaup

Special Education

Marjorie Keep

family & consumer science

Lance Kingery

social studies

Bret Koenig

math

Troy Krien

speech/language impaired

Daniel Layher

instrumental music

Jenni Limbach

social studies

Nolan Lott

social studies

Emily Mathews

social studies

John Matzke

math

Genny Mendoza

Teacher

Julia Miller

world language

Carol Morris

Special Education

Mary Morrow

science

Brittany Nelson

family & consumer science

Tracy Nelson

Coordinator

LynDora Palmer

Special Education

Alise Pape

social studies

Lynn Petersen

social studies

Ashley Peterson

Special Education

Kayla Prai

athletic activities

Dennis Prichard

social studies

Kevin Rippe

social studies

Sheryl Robertson

campus supervisors

Linda Roh

computer science/mathematics

Jeff Rutledge

physical education

Adam Schiltz

physical education

Michaela Schleicher

social studies

John Seymour

business department

Frances Siddoway

science

William Spangler

athletic activities

Stephen Swinehart

english

Kyle Thompson

science

Tom Thorpe

instrumental music

Tara Troy

Coordinator

Patric Vendetti

theater

Tessa Vrbicky

art - photography

Melissa Walburn

english and theater

Katie Wenz

guidance counselor--cm-g

Dora White

activities

Michael Wiese

special education

Brittany Wiley

family and consumer science

Wenli Xu

world language department

Abby Zimmerman

media