Loading_icon

Teacher and Classroom Webpages may be viewed by logging into Parent/StudentVue

Staff: Looking to update your information below? Edit your profile here.

Joseph Albright

instrumental music

Tim Amen

special education

Linda Anderson

Main Office

Michael Auld

Jonathan Banks

campus supervisors

Lenetta Barg

student/child learn ctr

Bryan Barnacle

english department

Donna Barnes

health services

Cara Beaty

math department

Trevor Birdzell

physical education

Leann Boerema

Special Education

Mike Bogus

computing services

Lanny Bolles

campus supervisors

Rick Boyle

counseling center

Brenda Broeker

speech/drama

Barbara Louthan

Special Education

Tori Bryer

Robin Buettner

special education

Molly Butzirus

physical education

Jonathon Callaghan

athletic activities

Marcie Castillo

world language

Jessica Clements

special education

Jason Codr

art department

Summer Coon

Special Education

Jessica Cota

computer tech

Kathryn Cover

Angela Davis

special education

Dusty Decker

nutrition services

Lori Devine

Coordinator

Vicky Filipek

principal's office

Cory Free

skilled and technical sciences

Tom Garay

special education

James Ginal

english department

Holly Gonsor

special education: life skills

Falla Halsey

social studies

Lisa Hansen

social studies

Anna Harms

Special Education

Paul Harris

Special Education

Chandra Hastings

Teacher

Cara Heminger

world languages

Jennifer Henry

english language learners

Reed Hindmand

special education

Matthew Hoffart

english

Katelyn Holthus

student/child learn ctr

Renee Hosek

special education

Christopher Howard

Special Education

Anna Hower

speech/language impaired

Rachel Hruza

family & consumer science

Savannah Hutchinson

special education admin

Becky Ives

english language learners

Shari Johnson

english

Sara Jones

special education

Crystal Kenwood

health services

Rachel King

Associate Principal

Camelle Kinney

family and consumer sciences

Shelley Klosterboer

Special Education

Elizabeth Kontor

special education

Megan Kroll

Associate Principal

Janet Lange

Teacher

Austin Lenhoff

campus supervisors

Matthew Lickliter

campus supervisors

Jordan Lindig

Custodian

Darian Long

nutrition services

Pete Maddux

social studies

Daniel Martinez Jr.

north star high school

Haley Maxson

attendance

Amanda Maxwell

physical education and health

Diana McBeth

social studies

Nichole McCoy

special education

Jana McNemar

Syzane Mehmeti

nutrition services

Edward Meitzen

Amy Mitchell

english lang learners

Tracy Monroe

math

Randall Moon

computing services

Michael Morrison

Custodian

Laura Mueller

nutrition services

Matt Musiel

physical education

Timothy Nathan

Special Education

Daniel Navas

special education services

Graham Nelsen

Special Education

Jody Nichols

nutrition services

Dennis Nieto

Special Education

Cindy Noel

nutrition services

Jessica Parry

Custodian

Krubo Paye

Custodian

Israel Perez-Garcia

Custodian

Hadi Pir

english lang learners

Danielle Plank

campus supervisors

Malia Pope

world language (spanish)

Marilyn Punko

nutrition services

Ardiane Rahimi

nutrition services

Thanaa Raoof

nutrition services

Carolyn Reagan

student/child learn ctr

Yvonne Reed

nutrition services

Deejay Reiss

social studies

Ryan Rieker

special education

Kelsey Rocker

psychol spec ed

Braedon Root

social studies

Paula Ryan

Special Education

Treasa Schrunk

Special Education

Kelly Seacrest

art

Monica Sedlak

student/child learn ctr

Tanner Seidel

Special Education

Tristen Sharp

special education

Kevin Simmerman

physical education

William Simpson

Teacher

Rebecca Slattery

Special Education

Samantha Snyder

nutrition services

Kolbi Stahl

special education

David Stearns

nutrition services

Chun-Yi Su

world languages

Sherri Svoboda

school counseling

Curt Thomas

school counseling

James Thompson

health/physical education

John Thorpe

Custodian

Susan Townsend

school counseling

Matthew Tracy

campus supervisors

Dana Tucker

Main Office

Jennifer Vandyke

vocal music

Stewart Venable

physical education

Tyler Vrba

athl dir office

Ashley Wachal

family & consumer science

Brian Wandzilak

social studies/cross country and track coach

Teena Ware

Custodian

Douglas Weatherholt

Associate Principal

Roger Werner

Custodian

Kathryn Whitman

9th grade science

Teresa Whitson

Main Office

Tiffany Wiley

special education

Eric Williams

campus supervisors

Cindy Wilson

special education

John-Paul Witt

student services

Caitlin Wolfe

world language

Jeremy Wood

special education

Amanda Woodward

industrial technology

Sheryl Woodward

health services

Jeffrey Worrall

Custodian

Ryan Zabawa

Principal